خانه / اخبار و مطالب مرتبط با شهر عالیشهر / صحبتهای مثبت و خوب مدیران در سنوات اخیر راجع به عالیشهر

صحبتهای مثبت و خوب مدیران در سنوات اخیر راجع به عالیشهر

صحبتهای خوب و مثبت مدیران در سنوات اخیر راجع به عالیشهر

 

خبرگزاری تسنیم: استاندار بوشهر گفت: پس از انجام جانمایی‌های لازم، عملیات ساخت فرودگاه جدید بوشهر نیمه نخست سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در معرفی نخستین شهرداری عالی‌شهر بوشهر با بیان اینکه تاسیس شهرداری عالی‌شهر نقطه عطفی در تاریخ این شهر است اظهار داشت: تاسیس شهرداری عالی‌شهر در تاریخچه شکل‌گیری وپویایی عالی‌شهر نقطه عطفی است تا بتوان شاهد رفع مشکلات، و توسعه آن باشیم.

وی با بیان اینکه جمعیت عالی شهر براساس افق چشم‌انداز توسعه، افزایش می‌یابد گفت: در کمتر از 10 سال جمعیت فعلی عالی شهر به 100 هزار نفر می‌رسد که باید از هم‌اکنون زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی در آَن فراهم شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دریکسال گذشته برنامه‌های مدونی در عالی‌شهر انجام شده گفت: در این مدت روشنایی مسیر بوشهر به عالی‌شهر انجام شده و این در حالی است که طرح‌های دیگری نیز اجرا شده است.

سالاری، با اشاره به اینکه تاسیس شهرداری عالی‌شهر در تخصیص اعتبارات تاثیرگذار است افزود: با استقرار شهرداری در این شهر اعتباراتی از محل تملک دارایی، ارزش افزوده، 2 درصد نفت و دیگر ردیف‌‌های بودجه‌ای تخصیص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه امسال 40 میلیارد ریال برای شهرداری عالی‌شهر تخصیص یافته است گفت: از محل اعتبارات استانی 40 میلیارد ریال برای تامین تجهیزات شهرداری و اجرای طرح‌های عمران شهری تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در عالی‌شهر به این شهر هویت داده تصریح کرد: زمزمه‌هایی مبنی بر انتقال دانشگاه آزاد اسلامی از عالی‌شهر بود که با تلاش مدیر این دانشگاه این طرح ملغی شد و اکنون طرح‌های توسعه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی در عالی‌شهر درحال اجرا است.

سالاری، با بیان اینکه رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی عالی‌شهر کارآفرینی است افزود: این مرکزآموزش عالی تنها در حوزه آموزش فعالیت نمی‌کند بلکه رویکردکارآفرینی دارد که نقش مهمی در اشتغال دانشجویان دارد.

وی، با بیان اینکه واحدهای مسکونی کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر درعالی‌شهر ساخته می‌شود گفت: بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای در حوزه مسکن در عالی‌شهر تعریف شده و این شهر فرصت خوبی برای تامین سرریز جمعیت شهر بوشهر است.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه طرح فرودگاه جدید بوشهر نیمه نخست سال آینده اجرایی می‌شود گفت: پس از جانمایی، طرح فرودگاه جدید بوشهر عملیاتی می‌شود که این فرودگاه نقش مهم و تاثیرگذاری در رونق بیشترعالی‌شهر دارد.

سالاری ایجاد دهکده اداری و دانشگاهی از دیگر طرح‌های مورد نظر در عالی‌شهر عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی ایجاد جنگل چوب در حاشیه عالی‌شهر اجرایی شده گفت: با پایان این طرح مطالعاتی، جنگل چوب با استفاده از پساب فاضلاب بوشهربا مشارکت بخش خصوصی ایجاد می‌شود.

 

بوشهر – شهردار عالی‌شهر از اجرای ۶۱ پروژه عمران شهری در این شهر طی یک‌سال اخیر خبر داد و گفت: ۱۰ پروژه به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، بشیر احمدی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲۴ سال از تاسیس شهر جدید عالی شهر می‌گذرد که این شهر برای جمعیت ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است ولی هنوز به این جمعیت نرسیده‌ایم.

وی با اشاره به گذشت یک سال از فعالیت شهرداری در عالی‌شهر، اضافه کرد: ۶۱ پروژه بزرگ و کوچک طی این یک سال در شهر عالی‌شهر اجرایی شده است که ۱۰ پروژه با حضور استاندار بوشهر و به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.

شهردار عالی‌شهر بیان کرد: سه پروژه زمین چمن مصنوعی، پروژه اصلاح تقاطع ترافیکی و خرید علایم رانندگی، پروژه ایستگاه اتوبوس، پروژه تکمیل پارک مثلثی، احداث بوستان امید، آسفالت کوچه‌ها و معابر، پیاده‌روسازی و روشنایی معابر از مهم‌ترین طرح‌ها عالی‌شهر در دهه فجر بود.

وی اعتبارات پروژه‌های دهه فجر عالی‌شهر را ۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: به منظور توسعه فضاهای ورزشی در سطح شهر، یک مجموعه ورزشی زمین چمن مصنوعی ۹ نفره و دو زمین چمن مصنوعی شش نفره در عالی‌شهر احداث و افتتاح شد.

احمدی خاطرنشان کرد: به مسائل فرهنگی نیز توجه خوبی شده است و در این راستا کمک‌های مناسبی به هیئت‌های مذهبی، فعالان ورزشی، مساجد و مدارس و . . . صورت گرفته است.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل درون شهری و برون‌شهری عالی شهر، اضافه کرد: ایستگاه‌های مجهز اتوبوس در سطح شهر عالی‌شهر ایجاد شده است و در تلاش هستیم که وضعیت حمل و نقل برون‌شهری را سامان‌دهی کنیم.

شهردار عالی‌شهر با اشاره به جاذبه‌های بالای این منطقه، گفت: پارک جنگلی عالی‌شهر در ۴۰ هکتار در دستور کار است که فاز نخست آن در چهار هکتار اجرا شده است.

وی با اشاره به آسفالت ۱۵ هزار مترمربع آسفالت در عالی‌شهر، خاطرنشان کرد: استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی در عالی‌شهر از دیگر برنامه‌هایی بود که محقق شد.

احمدی از لایروبی کانال دفع آب‌های سطحی و ساماندهی سه‌شنبه‌بازار در عالی‌شهر خبر داد و افزود: ساماندهی و بهسازی مقبره شهدای گمنام عالی‌شهر نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه تلاش داریم که شهر عالی‌شهر از وضعیت خوابگاهی خارج شود، اظهار کرد: ایجاد رونق اقتصادی و تجاری یکی از راهکارها در این زمینه بوده که این موضوع پیگیری شده است امیدواریم با حمایت مسئولان حل شود.

شهردار عالی‌شهر تصریح کرد: این شهر علی‌رغم اینکه از شهرهای جدید است و باید تکمیل باشد، ولی سیستم فاضلاب در عالی‌شهر ایجاد نشده است و این موضوع از معضلات در عالی‌شهر محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: مطالعات طرح فاضلاب انجام شده است و فاضلاب شهر عالی‌شهر سال آینده اجرایی خواهد شد.

احمدی در مورد قطار شهری عالی‌شهر – بوشهر نیز بیان کرد: مطالعات این طرح انجام شده است و مقرر شده است که در بودجه سال ۹۵ دیده شود .

 

قسمتی از متن سخنان بهرام نکیسا در جلسه معارفه به عنوان مديرعامل جديد شرکت عمران شهر جديد عاليشهر

از آنجائیکه شهرهای جدید به عنوان يك تجربه در نظام شهرنشيني ايران با هدف جذب سرريز جمعيتي شهرهاي بزرگ مکان يابي و احداث شده اند و افق توسعه استان بوشهر، شهر بوشهر و موضوع ایجاد منطقه آزاد و توافقات صورت گرفته اخیر بین المللی حکایت از خبرهای امیدوار کننده ای برای عالیشهر دارد، لذا می طلبد به شهر جدید عالی شهر توجه بیشتری صورت پذیرد تا چنیین شهری محیطی مناسب و در خور شان مردم کشورمان آن هم بر مبنای طراز اعتقادی و باورهای دینی مان باشد.

شهر عالی شهر فرصت خوبی است برای تمرکز زدایی از جمعیت شهر بوشهر آن هم به دلیل محدودیت ها یی که شهر بوشهر بنا به دلایلی دارا می باشد.

عالی شهر منطقه ای آرام و مناسب برای سکونت در استان بوشهر است که آینده و چشم انداز خوبی دارد و خواهد داشت. همانگونه که بیان شد پیش بینی می شود انشاا.. با جدی شدن تصویب منطقه آزاد متقاضیان سکونت و سرمایه گذاری در بخش های گوناگون، در این شهر دو چندان می گردد.

 

فکرشهر: معاون عمرانی استاندار بوشهر از آغاز عملیات اجرایی روشنایی برق ورودی عالیشهر تا ظرف دو هفته آینده خبر داد.
به گزارش فکرشهر، شاپور رستمی در نشست بررسی وضعیت روشنایی برق شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر عالیشهر بخش روشنایی است که تا پایان امسال اقدامات اساسی در راستای رفع آن برداشته خواهد شد.وی از اجرای طرح روشنایی در این شهر خبر داد و تصریح کرد: برای گام نخست ظرف دو هفته آینده عملیات روشنایی بلوار ورودی عالیشهر آغاز خواهد شد.

فکرشهر: معاون عمرانی استاندار بوشهر از آغاز عملیات اجرایی روشنایی برق ورودی عالیشهر تا ظرف دو هفته آینده خبر داد.

به گزارش فکرشهر، شاپور رستمی در نشست بررسی وضعیت روشنایی برق شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر عالیشهر بخش روشنایی است که تا پایان امسال اقدامات اساسی در راستای رفع آن برداشته خواهد شد.

وی از اجرای طرح روشنایی در این شهر خبر داد و تصریح کرد: برای گام نخست ظرف دو هفته آینده عملیات روشنایی بلوار ورودی عالیشهر آغاز خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت اجرای این طرح، به اعتبارات آن اشاره کرد و افزود: برای انجام این پروژه 800 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رستمی در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات روشنایی ورودی عالیشهر از میدان ورودی عالیشهر تا به سمت گورکات را را در بر خواهد گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: به منظور توسعه عمران شهری اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و طرح‌های بسیار زیادی در سطح شهرهای استان بوشهر اجرا می شود که می‌تواند چهره شهرهای استان را بهبود بخشد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: امسال اعتبارات بسیار خوبی برای اجرای طرح‌های عمران شهری اختصاص یافته است و در قیاس با اعتبارات سال‌های قبل افزایش بسیار زیاد داشته است.

 

فکرشهر: وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اهمیت سیستم حمل و نقل یکپارچه در اکثر شهرهای جدید واقع در نزدیکی کلان شهرها مطالعات مربوط به احداث مترو انجام شده است.به گزارش فکرشهر، عباس آخوندی دوشنبه شب پس از بازدید از شهر جدید عالیشهر دراستان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: مساله حمل ونقل یکپارچه بویژه در شهرهای جدید از اهمیت زیادی قرار دارد تا جایی که هم اکنون مطالعات لازم برای احداث مترو در اکثر شهرهای جدید واقع در نزدیکی کلانشهرها انجام شده است.

فکرشهر: وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اهمیت سیستم حمل و نقل یکپارچه در اکثر شهرهای جدید واقع در نزدیکی کلان شهرها مطالعات مربوط به احداث مترو انجام شده است.

به گزارش فکرشهر، عباس آخوندی دوشنبه شب پس از بازدید از شهر جدید عالیشهر دراستان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: مساله حمل ونقل یکپارچه بویژه در شهرهای جدید از اهمیت زیادی قرار دارد تا جایی که هم اکنون مطالعات لازم برای احداث مترو در اکثر شهرهای جدید واقع در نزدیکی کلانشهرها انجام شده است.

وی از هشتگرد – پرند و شهرهای جدید واقع در نزدیکی اصفهان به عنوان نمونه هایی از شهرهای جدیدی که مطالعات مترو در خصوص آنها انجام شده است یاد کرد و ادامه داد: ما در شهرهای جدید حمل و نقل جاده ای و ریلی به منظور تامین حمل ونقل یکپارچه مد نظر داریم.

آخوندی با بیان این که تاکنون بخش عمده ای از واحدهای مسکونی در دست ساخت شهر جدید عالیشهر تحویل متقاضیان شده است تصریح کرد: هم اکنون ما به فکر تامین خدمات روبنایی لازم مانند فضاهای درمانی، تجاری، آموزشی، فرهنگی و انتظامی برای ساکنان این شهر جدید هستیم.

 

 

 

حتما ببینید

شهردار عاليشهر صبح امروز در ادامه بازديد هاي صبحگاهي خود از پارك ها و اماكن عمومي سطح شهر، صبحانه خود را با كارگران فضاي سبز خورد و لحظاتي را در جمع صميمي آنها به گفتگو نشست

شهردار عاليشهر در ادامه بازديد هاي صبحگاهي خود از پارك ها و اماكن عمومي سطح …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *