خانه / سلامت و پزشکی / جلوگیری از آلزایمر

جلوگیری از آلزایمر

اگر شما به نوشیدن چای در طول روز عادت دارید, خبرهای خوبی برای شما داریم. در مطالعات اخیر دانشمندان مدارکی مبنی بر خواص ضد آلزایمر در چای یافته اند. نوشیدن چای میتواند احتمال ابتلا به این بیماری را در افراد به شدت کاهش دهد. اگر شما به این نوشیدنی علاقه مند نیسیتید بهتر است این عادت سالم را از همین امروز شروع کنید.

بررسی درباره ی خواص ضد آلزایمر چای در دانشگاه ملی سنگاپور صورت گرفته است. در این آزمایش محققین بیش از ۹۵۰ فرد میانسال و عادت نوشیدن چای در آنها را از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ مورد بررسی قرار دادند و از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ عملکرد شناختی زنان و مردان شرکت کننده را ارزیابی کردند.

 

جلوگیری از آلزامیر

نتایج به دست آمده نشان داد که خطر ابتلا به اختلالات شناختی در افرادی که به نوشیدن چای به صورت روزانه عادت دارند ۵۰% کمتر از دیگران است. فواید چای به ویژه در کسانی که به صورت ژنتیکی مستعد این بیماری هستند موثر است تا جایی که خطر ابتلا به آلزایمر در آنها ۸۵%کاهش پیدا میکند.

طبق تحقیقات این ویژگی شامل انواع چای میشود. تا زمانیکه برگ انواع چای را دم کرده و مینوشید خطر ابتلا به آلزایمر را در خود کم میکنید.

چگونه برگ چای روی مغز شما تاثیر میگذارد؟

برگ درخت چای شامل کاتچین و تی فلاوین است که هرکدام از آنها خاصیت ضد التهابی و انتی اکسیدان دارند. این خواص از پیری مغز جلوگیری کرده و در نتیجه با آلزایمر مبارزه میکند.  در سال ۲۰۱۳ محققین دریافتند که تیانین و کافئین موجود در چای سبب عملکرد بهتر افراد در هنگام کار میشود زیرا سطح هوشیاری و خلاقیت را در مغز افزایش میدهد. ترکیب کافئین و تیانین خستگی مغز را کاهش داده و سبب تقویت هوشیاری و حافظه میشود.

سلامت و پزشکی

در سال ۲۰۱۲ محققین ماده ی شیمیایی با نام EGCG را در چای سبز پیدا کردند که سبب بهبود حافظه می شود. این ماده ی شیمیایی میتواند سلول های بنیادی عصبی را تقویت کند و این دقیقا چیزی است که مغز به آن نیاز دارد.
برای بهره بردن از خواص چای شما باید از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید.استفاده از چای کیسه ای بسیار راحت است اما باید بدانید چیزی که شما را در برابر آلزایمر مقاوم میکند برگ چای است. بنابراین اگر شما چای سیاه,سبز و هرنوع دیگری را استفاده میکنید بهتر است از طبیعی بودن آن مطمئن شوید.شما حتی می توانید در باغچه کوچک خود آن را پرورش دهید.
اگر شما به نوشیدن چای اعتیاد دارید مراقب افزودن شکر باشید زیرا شکر میتواند چای را به یک نوشیدنی غیر سالم تبدیل کند.اگر دوست دارید چای را شیرین کنید مقدار کمی عسل طبیعی و خالص به آن اضافه کرده و لذت ببرید.

حتما ببینید

مواد غذایی مفید برای سلامت چشم‌ها

مواد غذایی مفید برای سلامت چشم‌ها احتمالا شنیده‌اید که هویج و دیگر میوه‌های نارنجی رنگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *